ביטוח רכב

מתי רוכשים ביטוח לרכב ? מה ההבדל בין ביטוח חובה, ביטוח צד ג או ביטוח מקיף? מדוע חשוב לבצע השוואת ביטוח ? כל התשובות בכתבה שלפניכם

תאונת דרכים היא אירוע שעלול להסתיים בנזקים קשים לרכוש וחמור מכך – נזקי גוף ונפש. בישראל הצפופה תאונות דרכים נפוצות למדי, ולמרות שיפור בתחום בשנים האחרונות הסיכוי להיפגע בתאונה כזו גבוה יחסית לעולם.

מכאן חשיבותו של הביטוח מסוג זה לסוגיו השונים הנותן לנו מענה במקרה של תאונה, גניבה או נזק שנגרם לרכב המבוטח . בבסיסו , מאפשר לנו לחזור לחיינו במהירות האפשרית, תוך סיוע בשיקום הנזקים שנגרמו לנו.

סוגי הביטוח רכב קיימים

                זה מתחלק לשלושה סוגים: ביטוח חובה, צד ג', מקיף .              

  • ביטוח חובה מכסה נזקי גוף, פציעות וחבלות לסוגיהן.
  • ביטוח צד ג' מכסה נזקי רכוש של צד ג'.
  • ביטוח מקיף מכסה נזקי רכוש של צד ג' ושל בעל הפוליסה

                ניתן לרכוש ביטוח חובה וביטוח מקיף או ביטוח חובה וביטוח צד ג'.  ביטוח מקיף כולל בתוכו ביטוח צד ג' ולכן אין טעם לרכוש את כל שלושת הביטוחים. 

ביטוח מקיף

הוא ביטוח שמכסה נזקי רכוש של הרכב (הכיסוי כולל גם נזקים לרכב מבוטח וגם נזקים שנגרמו לרכב צד ג' ), שעלולים להיגרם כתוצאה מתאונה, גניבה, שריפה , או כל סיבה אחרת.

ביטוח חובה

 מחייב כל בעל רכב או כלי ממונע אחר לבטח במסגרתו את כלי הרכב שלו בביטוח חובה. ביטוח זה מכסה, למעשה, את האחריות לנזקי הגוף שייגרמו לנהג, לנוסעים ברכב וגם להולכי רגל ולנוסעים ברכב שנפגע, במידה והרכב יהיה מעורב בתאונת דרכים עם נפגעים ביטוח חובה נועד לכסות נזקי גוף של הנוסעים בכלי הרכב של המבוטח והולכי רגל שנפגעו עקב השימוש ברכב (תאונת דרכים). ביטוח חובה הוא ביטוח המחויב על פי חוק חוק זה, שנכנס לתוקפו בשנת 1970, בהתאם לפקודת רכב מנועי . הכיסוי הביטוחי כולל את ההוצאות הרפואיות, פיצוי בגין אובדן השתכרות עד תקרה של שלוש פעמים השכר הממוצע במשק ופיצוי בגין כאב וסבל. הפרמטרים לקביעת מחיר ביטוח חובה לרכב: מין הנהג, גיל, ותק נהיגה, היסטוריה של תאונות, היסטוריה של הרשעות ושלילות, סוג רכב, כריות אוויר, נפח מנוע ועוד. 

ביטוח צד ג

מעניק כיסוי ביטוחי לנזקים שעלולים להיגרם לרכוש של צד ג', כתוצאה משימוש ברכב המבוטח ביטוח רכב צד ג' לא מעניק כיסוי בעבור נזקים לרכב המבוטח כתוצאה מנזק עצמי ו\או גניבת הרכב.

כיסוי ריידרים :

כיסוי זה הינו הרחבה לביטוח מקיף או צד ג , אשר נותן מענה לכיסוי גרירה , רכב חלופי במקרה תאונה ,שריפה ,גניבה . שבר לשמשות ,שבר פנסים ומראות צד . ניתן לרכוש כיסוי זה בתוך הפוליסה או מחוץ לה .

מאמרים קשורים

חיסכון פנסיוני,חיסכון,סוכן ביטוח,קרן פנסיה (2)

קרן פנסיה

קרן פנסיה  היא תוכנית לביטוח פנסיוני  . המבטיחה לעובד ולעובד עצמאי תשלום חודשי לכל ימי חייו עם פרישתו מעבודה בהגיעו לגיל פרישה 

קרא עוד
ביטוח,ביטוח משכנתא,ביטוח חיים,סוכן ביטוח (3)

ביטוח משכנתא

משכנתא היא הלוואה הנלקחת מהבנק לצורך רכישת נכס, לשם מגורים או השקעה. הבנק דורש מכל מי שגובה ממנו הלוואה זו

קרא עוד
ביטוח משאיות,ביטוח משאית קלה,סוכן ביטוח,ביטוח משאיות,ביטוח משאית קירור

ביטוח משאיות

משאיות הן כלי רכב מסורבל ובעל ממדים גדולים, כמו גם יכולת תמרון נמוכה במיוחד. אלו הם פרמטרים המבדילים אותן משאר

קרא עוד

ביטוח מקיף לרכב

כולנו עושים שימוש תכוף ושגרתי ברכב שלנו . בין אם בנסיעה לעבודה ובין אם לצרכים האישיים השונים שלנו . עד

קרא עוד