ביטוח משאיות

משאיות הן כלי רכב מסורבל ובעל ממדים גדולים, כמו גם יכולת תמרון נמוכה במיוחד. אלו הם פרמטרים המבדילים אותן משאר כלי הרכב הפרטיים, באופן המצריך למצוא להן פתרונות ביטוחיים מתאימים. לשם כך, הוקמו ביטוחי המשאיות, אשר נועדו לתת מענה וכיסוי ביטוחי נרחב לכל סוגי המשאיות – קלות וכבדות כאחת

המאפיינים העיקריים והייחודיים של המשאיות

הפרמטרים המוזכרים לעיל, מצריכים מחברות הביטוח למצוא פתרונות ביטוחיים ייעודיים למשאיות ובהתאם לכך, קיים ענף מיוחד בתחום ביטוח הרכב – ביטוח משאיות . ביטוח זה נחשב לביטוח יקר יותר בהשוואה לשאר קטגוריות ביטוחי הרכב . בעיקר בגלל הסיבות הבטיחותיות , אך גם בגלל השווי היקר השל המשאיות והיותן יעד מועדף לגניבה.

הכיסויים הביטוחיים במסגרת פוליסת ביטוח מקיף למשאית, זהים למדי לביטוחי המקיף המוכרים לנו מעולם ביטוחי הרכב הפרטיים . כאשר ההבדל העיקרי הוא בעלות הכספית הגבוהה של הפרמיה החודשית (הנקבעת בהתאם לנתוני הנהג; נתוני המשאית .לרבות אופן השימוש בה – הובלה, מינוף וכדומה; והעבר הביטוחי)  וגובה ההשתתפות העצמית.

ביטוח מקיף למשאית נועד לתת מענה ביטוחי הן למשאית עצמה והן לרכוש שהיא מובילה, ביטוח זה הוא ייחודי ומותאם אישית ולכן, כאשר רוכשים פוליסת אלו, חשוב לוודא כי הכיסויים הביטוחיים תואמים לצרכים ומאפייני השימוש שלכם במשאית . כך שתקבלו כיסוי ביטוחי מלא לאביזרים נוספים כמו מנוף, ארגז קירור, נגרר, סחורה ועוד.

כיצד ניתן להוזיל את עלות ביטוח המשאית?

ביטוח משאיות נחשב לביטוח יקר , בהשוואה לביטוחי הרכב הפרטיים . ואמנם כשמדובר בפוליסת ביטוח . מומלץ לעבור על הכיסויים הביטוחיים , וגובה ההשתתפות העצמית מאשר על הפרמיה . אך כדאי להכיר כמה דרכים פשוטות להוזיל את הפרמיה של ביטוח המשאית:

  • עבר ביטוחי נקי

ככל ולא ביצעתם תאונות ו/או תבעתם את פוליסת הביטוח שלכם במשך 3 השנים האחרונות . הרי שתוכלו לקבל הנחת היעדר תביעות בפוליסת ביטוח מקיף למשאית.

  • הנחת חובה

ככל וביטוח החובה של המשאית יבוצע באותה חברה בה רכשתם את ביטוח המקיף למשאית . הרי שתהיו זכאים לקבל הנחה נוספת, הנקראת הנחת חובה.

לסיכום

המאפיינים הייחודיים של המשאית ובעיקר גודלה וסגנון הנהיגה . הביאו את חברות הביטוח להקים פוליסות ביטוח משאיות שונות מביטוחי כלי הרכב הפרטיים, כאשר ההבדלים המהותיים נעוצים בתעריף הגבוה של הביטוח עצמו . כמו גם בגובה ההשתתפות העצמית .  יחד עם זאת , באמצעות הנחת היעדר תביעות והנחת חובה, ניתן יהיה להוזיל את העלויות.

ביטוח משאית

ביטוח משאית קלה

מאמרים קשורים

חיסכון פנסיוני,חיסכון,סוכן ביטוח,קרן פנסיה (2)

קרן פנסיה

קרן פנסיה  היא תוכנית לביטוח פנסיוני  . המבטיחה לעובד ולעובד עצמאי תשלום חודשי לכל ימי חייו עם פרישתו מעבודה בהגיעו לגיל פרישה 

קרא עוד
ביטוח,ביטוח משכנתא,ביטוח חיים,סוכן ביטוח (3)

ביטוח משכנתא

משכנתא היא הלוואה הנלקחת מהבנק לצורך רכישת נכס, לשם מגורים או השקעה. הבנק דורש מכל מי שגובה ממנו הלוואה זו

קרא עוד

ביטוח מקיף לרכב

כולנו עושים שימוש תכוף ושגרתי ברכב שלנו . בין אם בנסיעה לעבודה ובין אם לצרכים האישיים השונים שלנו . עד

קרא עוד
ביטוח מחלות קשות,ביטוח חיים,סוכן ביטוח , האדי טריף

ביטוח מחלות קשות

החיים מזמנים לנו מידי פעם מצבים ואירועים בלתי צפויים, הדורשים מאיתנו התמודדות כספית ולעיתים גם בריאותית, כמו במקרה של גילוי

קרא עוד