ביטוח דירה

כאשר רוכשים דירה ולוקחים משכנתא – הבנקים דורשים מהלווים שיבטחו את עצמם ואת הנכס . שהם רוכשים באמצעות ביטוח חיים וביטוח מבנה (המכונים בדרך כלל בשם "ביטוח משכנתא") . מטרת הבנקים בצעד הזה היא להבטיח לעצמם כי בכל מצב הבנק יוכל לפרוע את החוב באמצעות הביטוחים האלה.

ביטוח הדירה מבטיח כי גם במקרה של פגיעה בנכס עצמו מכל סיבה (כמעט) . הבנק יוכל לפרוע את החוב . אולם, לא צריך להיות מוסד כלכלי . כדי להבין שעם או בלי משכנתא . ביטוח דירה עם כיסוי לנזקי מבנה (להבדיל מביטוח תכולה) הוא חיוני כדי להגן על הנכס וההשקעה שלהם.

ביטוח מבנה – הגנו על עצמכם

דירה היא נכס יקר ורב משמעות . בפרט משמעות כלכלית גדולה . ובעבור רובנו המוחלט מדובר בנכס שנרכש בעמל רב . לא בכל יום אנחנו קונים דירה ולא קל להשיג את כמות המשאבים הדרושה כדי לרכוש דירה על דרך שבשגרה . במקרים של נזק שנגרם למבנה הדירה . צפוי בעל הנכס להוצאה גדולה ביותר . על התיקון של הנזק וככל שמדובר בדירת מגורים . למשל, עלול בעל הנכס למצוא את עצמו ללא מקום לגור בו. משמעות הדבר כי מלבד הנזק לנכס . ההוצאה על התיקון, יהיה עליו להוציא כסף בעבור שכירות בדירה נוספת.

מה כולל ביטוח דירה עם כיסוי למבנה?

ביטוח מבנה הוא ביטוח אשר נועד להגן על מבנה הדירה מפני מספר סוגי נזקים:

ראשית, נזקים בזדון, כגון : נזקים שנגרמים אגב פריצה לדירה, גניבה . (חשוב להבדיל כי הכיסוי איננו מכסה את ערך הפריטים שנגנבו – זהו ביטוח תכולה . אלא את הנזק שנגרם למבנה כתוצאה ממעשה הגנבה), ונזקים אחרים שנגרמו בזדון.

נזקים עקב נזקי טבע (מסוימים, לא כולם) ואירועים חריגים כגון: אש, ברקים, רעמים, עשן וכיוצא באלו . הכלל בעניין זה הוא שמדובר בנזקי טבע שאינם צפויים – לאירועים שאינם מתרחשים בדרך שבשגרה.

נזקים עקב התפוצצות או התלקחות . התנגשות רכבים ועוד – כולל אפילו מקרים של נפילת כלי טיס על המבנה. למעשה, ביטוח המבנה מגן על הדירה מפני רוב הנזקים שיכולים להיגרם לדירה . למעט מקרים מסוימים המפורטים בפוליסה.

חשוב לדעת

כי ביטוח תכולה, איננו מפצה רק בעבור הוצאות עבור תיקון הנזקים למבנה . אלא גם בגין גובה הנזק שנגרם למבנה. כך למשל . הביטוח יכסה גם תשלומי שכר דירה שנאלצתם לשלם בעבור דירה חלופית בתקופת תיקון הדירה שנפגעה ועוד.

הנה כי כן ביטוח מבנה כולל כיסוי רחב ביותר בפני רוב הנזקים שאפשר לצפות כי יתרחשו. חשוב כמובן לבדוק היטב את הפוליסה . כאשר אתם משווים בין פוליסות ביטוח שונות , כדי להבין עד כמה פוליסה היא כדאית בהתאם למחיר, ולהבטיח לעצמכם שאתם מקבלים את המרב בעבור כספכם.

מאמרים קשורים

חיסכון פנסיוני,חיסכון,סוכן ביטוח,קרן פנסיה (2)

קרן פנסיה

קרן פנסיה  היא תוכנית לביטוח פנסיוני  . המבטיחה לעובד ולעובד עצמאי תשלום חודשי לכל ימי חייו עם פרישתו מעבודה בהגיעו לגיל פרישה 

קרא עוד
ביטוח,ביטוח משכנתא,ביטוח חיים,סוכן ביטוח (3)

ביטוח משכנתא

משכנתא היא הלוואה הנלקחת מהבנק לצורך רכישת נכס, לשם מגורים או השקעה. הבנק דורש מכל מי שגובה ממנו הלוואה זו

קרא עוד
ביטוח משאיות,ביטוח משאית קלה,סוכן ביטוח,ביטוח משאיות,ביטוח משאית קירור

ביטוח משאיות

משאיות הן כלי רכב מסורבל ובעל ממדים גדולים, כמו גם יכולת תמרון נמוכה במיוחד. אלו הם פרמטרים המבדילים אותן משאר

קרא עוד

ביטוח מקיף לרכב

כולנו עושים שימוש תכוף ושגרתי ברכב שלנו . בין אם בנסיעה לעבודה ובין אם לצרכים האישיים השונים שלנו . עד

קרא עוד